Omsk prehral s Čeľabinskom, Staňa 26 zákrokmi doviedol CSKA k výhre

09.03.2013 Celý región

Moskva 8. marca (TASR) - V prvom semifinále play off Východnej konferencie KHL prehrali v piatok hokejisti Avangardu Omsk na domácom ľade nečakane hladko s Traktorom Čeľabinsk 0:5.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa tak hostia ujali vedenia 1:0, druhý zápas je na programe v sobotu, opäť v Omsku. Hostia základ svojho úspechu položili v úvodnej tretine, v ktorej sa v 4. a 9. minúte presadili Kontiola a Ničuškin. Po bezgólovej druhej časti, v polovici záverečnej tretiny zvýšili v rozpätí 43 sekúnd Popov a Kuznecov na 4:0 a dve minúty pred koncom Fín Kontiola svojím druhým presným zásahom výsledok spečatil.

Slovenský útočník Avangardu Tomáš Záborský sa nepresadil, výsledkom jeho snaženia boli len dve strely v prvej tretine.

V druhom zápase semifinále Západnej konferencie zdolali hokejisti CSKA Moskva mestského rivala Dinamo 2:1 a vyrovnali stav série na 1:1. V bránke domácich odchytal celý duel Slovák Rastislav Staňa, pripísal si 26 úspešných zákrokov.

SKA Petrohrad si poradil so Severstaľ Čerepovec jednoznačne 4:1 a v sérii vedie už 2:0 na zápasy.

1. zápasy semifinále Východnej konferencie KHL (2. kolo play off)

Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Góly: 4., 58. Kontiola, 9. Ničuškin, 50. Popov, 51. Kuznecov
/stav série: 0:1/

AK Bars Kazaň - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 30. Obuchov, 48. Pesonen - 35. Pihlström, 48. Pihlström, 54. Filatov

2. zápasy semifinále Západnej konferencie KHL:

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 15. Grigorenko, 26. Kugryšev - 19. Mironov
/stav série: 1:1/
(Staňa z CSKA celý zápas, kryl 26 z 27 striel)

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Tichonov, 28. Ramstedt, 31. Tichonov, 49. Kučerjavenko - 47. Riazancev